Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Homeland" (Fot. Showtime)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

HIT TYGODNIA: Przecudny finał 2. sezonu "High Maintenance"

"High Maintenance" (Fot. HBO)

"High Maintenance" (Fot. HBO)


Serial Bena Sinclaira i Katji Blichfeld ma za sobą świetny sezon, wyróżniający się nawet na tle bardzo mocnych ostatnio komediodramatów. A wszystko dlatego, że jego twórcy poszli nietypową drogą, stawiając raczej na bycie niż dzianie się i pokazując świat z perspektywy obserwatorów, zawsze zainteresowanych i tylko czasem uczestniczących. A do tego mających w sobie dość ciekawości i empatii, żebyśmy sami zaczęli rozglądać się dookoła.

W finale 2. sezonu, zatytułowanym "Steve", przebyliśmy w ciągu jednego dnia drogę od najsympatyczniejszego rozwodu, jaki można sobie wyobrazić, poprzez zaćmienie słońca nad Nowym Jorkiem, aż do poszukującej nowych dróg Beth i jej kapryśnego towarzysza Steve'a. A wszystko to łączyła osoba naszego ulubionego dilera trawki, który jak zawsze znajdował się w centrum wartych uwagi wydarzeń.

I tak oto został świadkiem nie tylko zaćmienia słońca, ale i pewnych wyjątkowych zaręczyn, zapoznał się z nowymi ludźmi oraz zyskał mieszkanie na kółkach. A wszystko to od niechcenia, na luzie, tak jak tylko "High Maintenance" potrafi. W tym sezonie i w tym finale dobrze było widać bijącą z serialu otwartość na wszystko co inne, nowe, nietypowe, a jednocześnie będące dla kogoś codziennością. Guy do wszystkiego podchodził z uśmiechem i zainteresowaniem, a w zamian spotykały go same rzeczy niezwykłe. W świecie, który coraz bardziej boi się wszelkiej odmienności, potrzebujemy takich historii. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
REKLAMA