Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Homeland" (Fot. Showtime)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

KIT TYGODNIA: "Instinct", czyli Alan Cumming i nic więcej

Instinct

"Instinct" (Fot.CBS)


Jak uczynić standardowy procedural wyjątkowym? Według twórców "Insinct" wystarczy zrobić jego głównego bohatera gejem – w końcu to pierwszy taki przypadek w serialu stacji ogólnodostępnej, więc mówimy o szczególnej sytuacji. Szkoda tylko, że orientacja niejakiego Dylana Reinharta to jedyna rzecz, jaka wyróżnia produkcję CBS-u wśród konkurencji.

Cała reszta jest bowiem do bólu wtórną historią kryminalną, która nawet nie próbuje nas czymkolwiek zaskoczyć. Parę bohaterów tworzą tu wspomniany Dylan (Alan Cumming), obecnie profesor psychologii, a kiedyś agent CIA; oraz Lizzie (Bojana Novakovic), nowojorska pani detektyw, która zgłasza się do niego z prośbą o pomoc w rozwiązaniu sprawy morderstwa. Ta składa się z kilku klisz i banalnego rozwiązania, a po drodze zaliczamy jeszcze trochę osobistych problemów i zapowiedzi sentymentalnych wątków.

Wszystkiemu towarzyszy nuda przerywana tylko pojawieniem się na ekranie kogoś znajomego, bo "Instinct" może się pochwalić całkiem sympatyczną obsadą. Co z tego jednak, że są tu m.in. Whoopi Goldberg, Naveen Andrews i Daniel Ings, skoro nikt nie ma nic do roboty? Zostaje nam tylko Alan Cumming, którego zawsze oglądamy z przyjemnością i tu się to nie zmieniło. Tym razem jednak przede wszystkim żałujemy, że gdy już dostał główną rolę, to akurat w takim chłamie. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11