12 seriali, które warto nadrobić w święta

"Ania" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"High Maintenance"

"High Maintenance" (Fot. HBO)

"High Maintenance" (Fot. HBO)


Jeden z najlepszych seriali zimy 2018 i jednocześnie jeden z tych seriali, których nie ogląda prawie nikt. Wielka szkoda, bo "High Maintenance" (dwa krótkie sezony dostępne na HBO GO) wyróżnia się nawet na tle doskonałych ostatnio komediodramatów. Choć najprostszy opis tej produkcji głosi, że opowiada ona o dilerze trawki z Brooklynu i jego klientach, nijak nie odzwierciedla to wszystkiego, czym "High Maintenance" jest.

Wszystko zaczęło się od internetowego projektu, który stworzyli w 2012 roku Katja Blichfeld i Ben Sinclair. W 2016 roku przejęło go HBO i zamieniło w pełnoprawny serial - serial, który opowiada historie o Nowym Jorku i jego mieszkańcach; ludziach, którzy często potrzebują przerwy i chwili wytchnienia, zapewnianej właśnie przez dilera trawki, granego przez Sinclaira. Nie czyni ich to jednak narkomanami, tak jak "High Maintenance" nie jest komedią o stonersach tudzież dla stonersów.

Czym w takim razie jest? Wielobarwną opowieścią o mieście, które nigdy nie śpi i w którym zawsze natkniemy się na coś wartego uwagi i spotkamy kogoś interesującego. Opowieścią, w której głównej roli nie gra ani trawka, ani nasz bezimienny diler, tylko zwykli ludzie, żyjący swoim codziennym życiem. W serialu spotkacie pełen przekrój społeczny i etniczny, a bohater grany przez Sinclaira do każdego podchodzi z tym samym zainteresowaniem i sympatią.

Jeśli jest coś, co łączy te historie i czego uczy "High Maintenance", to jest to empatia. Serial HBO pokazuje w każdym odcinku, jaki cudowny jest ten świat, jeśli tylko wyjrzymy poza czubek własnego nosa. I czyni to z lekkością i otwartością, jakiej nie znajdziecie nigdzie indziej. 3. sezon już zamówiony, a tymczasem warto zobaczyć dwa dotychczasowe. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA