12 seriali, które warto nadrobić w święta

"Ania" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"3%"

"3%" (Fot. Netflix)

"3%" (Fot. Netflix)

Młodzieżowa dystopia podobna w duchu do produkcji w stylu "Igrzysk śmierci" lub "Niezgodnej", ale różniąca się od nich otoczką. "3%" jest bowiem pierwszą brazylijską produkcją Netfliksa, dzięki czemu może się pochwalić jednym w swoim rodzaju klimatem. Ten towarzyszy natomiast historii osadzonej w bliżej nieokreślonej, ale niezbyt optymistycznej przyszłości.

W tutejszej rzeczywistości ludzkość została podzielona. Nieliczni uprzywilejowani żyją w dostatku na tajemniczej Wyspie. Reszta gnieździ się zaś na stałym lądzie, który stał się jednym wielkim slumsem. Każdy ma jednak szansę, by zmienić swój los. Co roku organizowany jest tzw. Proces, w którym kończący właśnie 20 lat młodzi ludzie otrzymują możliwość dostania się na Wyspę. Selekcję przechodzi jednak tylko kilku wybrańców – tytułowe "3%".

Głównymi bohaterami jest kilkoro uczestników Procesu, których poznajemy w trakcie nietypowych zmagań (m.in. testy logiczne i sprawnościowe, ale też bezpośrednie konfrontacje między kandydatami), kibicując im oraz odkrywając, że każde skrywa tajemnice i ma własne ukryte motywy. Z czasem dowiadujemy się również więcej o ich świecie i rządzącym nim ludziach, choć lepiej od razu nastawcie się na to, że sekrety będziecie tu spotykać na każdym kroku.

Nie przeszkadzają one jednak w dobrej zabawie, której w "3%" nie brakuje. A więcej odpowiedzi dostaniemy być może w kolejnym sezonie, który pojawi się na Netfliksie 27 kwietnia. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12