12 seriali, które warto nadrobić w święta

"Ania" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Dark"

"Dark" (Fot. Netflix)

"Dark" (Fot. Netflix)


Jeszcze raz Netflix i definicja świetnego serialu do binge'owania. "Dark" okazał się prawdziwym fenomenem końcówki zeszłego roku i powróci do nas z 2. sezonem, więc jeśli wtedy nie mieliście czasu, nadróbcie go teraz. Będziecie zaskoczeni, jak dobre rzeczy powstają tuż za naszą granicą.

Akcja tego niemieckiego serialu dzieje się w małym miasteczku, podobnym do polskich, nad którym góruje elektrownia atomowa i w którym zupełnie zwyczajni ludzie zdają się prowadzić zupełnie zwyczajne życie. Ale to tylko pozory, bo obok małomiasteczkowych spraw - przywodzących na myśl stare sezony "Twin Peaks" - mamy tu jeszcze fantastyczną historię z elementami kryminału i science fiction.

Fabuła "Dark" opiera się na twistach, zaskoczeniach, motywach nadprzyrodzonych i łączeniu kilku osi czasowych jednocześnie, ale nigdy nie gubią się w tym ludzie. Ludzie przeciętni, prowadzący często depresyjne, małomiasteczkowe życie, od którego chcieliby uciec. I wplątani w intrygę nie z tej ziemi, która ma ogromny wpływ na ich codzienność. Rzecz się zaczyna od zniknięcia dwóch chłopców, ale w tym przypadku najważniejszym pytaniem nie jest "kto to zrobił", tylko "kiedy to się stało". Niecodzienne zdarzenie szybko odsłania cały szereg emocji i sekretów w małej niemieckiej społeczności, a jednocześnie zaczynają się przeplatać różne osi czasowe.

"Dark" przyciąga misterną intrygą, bohaterami, którzy szybko stają się bliscy, a także wyjątkowym klimatem. To serial, który pochłania się cały naraz, dziwiąc się, że takie cuda powstają tak blisko Polski. Serial na wskroś europejski, lekko napisany, nieskażony amerykańskim patosem i łopatologią. Definicja dobrej rozrywki w netfliksowym wydaniu. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12