Które seriale warto oglądać? Oceniamy nowości z marca (część 1)

"Kruk. Szepty słychać po zmroku" (Fot. Canal+)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9

"Deception" - nowy serial ABC

Deception

"Deception" (Fot. ABC)

W serialach przestępców ścigał już i autor kryminałów, i medium, więc niby dlaczego nie mógłby tego robić również iluzjonista? W amerykańskich proceduralach wszystko jest możliwe, więc nawet tak idiotyczny pomysł ma rację bytu, na co dowodem "Deception" – produkcja, której głównym bohaterem jest współpracujący z FBI magik.

Cameron Black (Jack Cutmore-Scott), bo o nim mowa, to popularny iluzjonista z Las Vegas, którego kariera zostaje zrujnowana w wyniku skandalu. Naturalnym następnym krokiem jest więc pomoc agencji rządowej w ściganiu groźnych przestępców, a przy okazji odkrycie, kto uprzykrza życie naszemu bohaterowi. Wszystko zaś z wykorzystaniem magicznych sztuczek, bez których agenci FBI byli dotąd jak dzieci we mgle.

Absurd goni tu absurd, ale wiadomo przecież, że "Deception" nie celuje w ambitną rozrywkę. Ma być lekko, łatwo i przyjemnie, czyli tak, by zainteresować miłośnika standardowych procedurali. Z tym jednak "Deception" również może mieć problem, bo to serial mocno nijaki.

Jack Cutmore-Scott wygląda na sympatycznego faceta, ale to właściwie wszystko, bo charyzmy nie posiada za grosz, nudząc się równie szybko, co karciane sztuczki. O reszcie obsady nawet nie ma sensu wspominać, bo nikt z drugiego planu się nie wyróżnia. Sprawy tygodnia? Zestaw wykładanych na tacy i przerabianych wielokrotnie schematów. Drugiego "Castle'a" z tego magika zdecydowanie nie będzie. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9