Które seriale warto oglądać? Oceniamy nowości z marca (część 1)

"Kruk. Szepty słychać po zmroku" (Fot. Canal+)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9

"For the People" - nowy serial ABC

"For the People" (Fot. ABC)

"For the People" (Fot. ABC)


Pierwsza z marcowych nowości ShondaLandu przenosi znane schematy tej firmy w rejony sądowe. Zamiast szpitala i początkujących chirurgów – zaczynający karierę obrońcy z urzędu i prokuratorzy. Dobra obsada (na czele z Britt Robertson), szybkie przeskoki między poruszanymi sprawami, a docelowo zapewne liczne romanse. Czego chcieć więcej?

Cóż, przydałby się wciągający scenariusz i bardziej angażujące postacie. Shondzie Rhimes wiele można zarzucić, ale przynajmniej nawet przy największych fabularnych absurdach jej seriale ogląda się błyskawicznie. Tymczasem twórca "For the People", Paul William Davies, ma się jeszcze czego uczyć od królowej pasma TGIT (Thank God It's Thursday). Perypetie Sandry, jej przyjaciół, przeciwników oraz mentorów obu sądowych stron pod pozorami skomplikowania i nawału tematów niewiele skrywają.

"For the People" to blada kopia seriali samej Shondy, więc nie ma powodu, żeby zaczynać przygodę z tą grupą adeptów prawa. Z góry wiadomo, czego się spodziewać: czegoś, co w bardziej wciągającej odsłonie już kiedyś widzieliśmy. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9