Które seriale warto oglądać? Oceniamy nowości z marca (część 1)

"Kruk. Szepty słychać po zmroku" (Fot. Canal+)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9

"On My Block" - cały 1. sezon w serwisie Netflix

"On My Block" (Fot. Netflix)

"On My Block" (Fot. Netflix)


Witajcie we Freeridge - serialowej dzielnicy Los Angeles, której raczej nie chciałby odwiedzić żaden turysta. Odgłosy wystrzeliwanej broni słychać tu nazbyt często, a zakaz opuszczania budynków ze względu na pościg policji za członkami gangu to nic nadzwyczajnego. Dla żyjących tu od dziecka Monse, Jamala, Ruby'ego i Cesara, Freeridge to jednak codzienność, choć na pewno nie szara. Szczególnie że znający się od wielu lat przyjaciele właśnie wchodzą razem w kolejny etap swojego życia - licealne lata.

Opowiadając historie każdego z nich, serial serwuje nam bardzo różnorodny miks gatunków. Ruby wplątany jest w romantyczny wątek ze swoją współlokatorką, która nie odwzajemnia jego uczuć. Monse stara się pogodzić swój związek z lojalnością wobec przyjaciół. Z kolei, Cesar próbuje wyrwać się z lokalnego gangu, do którego należą wszyscy jego krewni. Do tego niecodziennego miksu licealnych dramatów i boleśnie realistycznej opowieści o życiu w trudnej dzielnicy, "On My Block" dorzuca jeszcze zwariowaną historię przygodową z udziałem Jamala, który tropi rzekomo ukryty gdzieś w dzielnicy skarb.

Taka wybuchowa mieszanka stylów i gatunków potrafi momentami zdziwić lub wręcz zirytować, ale ostatecznie nie odejmuje przyjemności z oglądania serialu, w którym bardzo łatwo się zatracić i obudzić dopiero po obejrzeniu całości. Fantastyczna młoda obsada i zabawne dialogi czynią z "On My Block" jedną z lepszych produkcji adresowanych przede wszystkim do nastolatków. Pozostaje liczyć na to, że Netflix zamówi kolejny sezon, bo cliffhanger z finałowego odcinka naprawdę zasługuje na dokończenie. [Michał Paszkowski]

1 2 3 4 5 6 7 8 9