Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie ostatnich dwóch tygodni

"Terror" (Fot. AMC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

KIT TYGODNIA: "Alex, Inc.", czyli jak zepsuć świetny temat

"Alex, Inc." (Fot. ABC)

"Alex, Inc." (Fot. ABC)

Dobrych mainstreamowych komedii, opowiadających o czymś innym niż rodzina albo grupka przyjaciół na kanapie, zawsze wypatrujemy z utęsknieniem. Ale niestety, z dwójki, która zadebiutowała w ABC przed świętami - "Alex, Inc." i "Splitting Up Together" - tylko ta druga ma jako takie szanse na wyrobienie się. O ile wcześniej nie zostanie skasowana.

"Alex, Inc." miał na siebie fantastyczny pomysł - żonaty i dzieciaty dziennikarz przed 40-tką odchodzi z pracy w radiu i próbuje utrzymać się z podcastu - ale totalnie go zepsuł. I to pomimo że serial oparty jest na prawdziwej historii, bardzo aktualnej i będącej znakiem czasów. Problem w tym, że twórcy serialu ABC przemienili ją w totalne kuriozum, zastępując wszystko, co jest w tym interesujące, paradą średniej jakości gagów i stereotypowych przemówień motywacyjnych oraz łopatologicznych momentów olśnienia.

Życie głównego bohatera, granego przez Zacha Braffa ze "Scrubs", podzielone jest wyraźnie na dwie części - rodzinną i zawodową - z których jedna jest gorsza od drugiej. W tej pierwszej marnuje się Tita Sircar ("The Good Place") jako żona Alexa, z którą ten nie ma żadnej chemii, w tej drugiej fatalnie wypada Michael Imperioli ("Rodzina Soprano"), któremu scenarzyści zapomnieli napisać choć jeden dobry tekst.

O jakimkolwiek oddaniu realiów tworzenia własnego start-upu nie ma nawet mowy, podobnie jak o przedstawieniu tytułowej firmy w taki sposób, żebyśmy dostrzegli w niej cokolwiek niezwykłego. Wszystko to razem składa się na projekt, w który nie zainwestowałabym ani centa (sorry, Alex!), i jednocześnie kandydata do szybkiego odstrzelenia. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13