Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie ostatnich dwóch tygodni

"Terror" (Fot. AMC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

KIT TYGODNIA: "The Crossing. Przeprawa" pokazuje, jak nie powinno się udawać "Lost"

"The Crossing" (Fot. ABC)

"The Crossing" (Fot. ABC)

Grupa tajemniczych rozbitków ląduje na plaży w stanie Oregon. Część utonęła, a ci którzy przeżyli, twierdzą, że są uchodźcami uciekającymi przed wojną w swoim kraju. Sęk w tym, że ich ojczyzna to Ameryka, a wojna o której mówią, ma wybuchnąć dopiero za 150 lat. Wygląda na niezły punkt wyjścia dla porządnej historii w klimatach science fiction, prawda?

Prawda, ale niestety w przypadku "The Crossing" skończyło się na intrygującym pomyśle. Reszta jest bowiem mdłą historyjką, którą usilnie próbuje się nam sprzedać jako następcę "Lost". Słynnemu serialowi nowa produkcja ABC oczywiście nie dorasta do pięt pod żadnym względem. Nie ma tu wciągającej fabuły, nie ma napięcia, nie ma nawet szczególnego klimatu, choć rzecz dzieje się w jednym z charakterystycznych, sennych amerykańskich miasteczek.

Przede wszystkim zaś brakuje bohaterów, którymi moglibyśmy się zainteresować. Centralną postacią jest miejscowy szeryf, Jude (Steve Zahn), mamy też rządową agentkę Ren (Sandrine Holt) i tłum uciekinierów z przyszłości. Wszystkie wątki są wykładane w ekspresowym tempie, a cała historia szybko zaczyna się sprowadzać do przewidywalnej intrygi, biegania i bezsensownej akcji. Szkoda, bo był tu potencjał na przyzwoitą rozrywkę. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13