Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie ostatnich dwóch tygodni

"Terror" (Fot. AMC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

HIT TYGODNIA: "Barry", czyli zabójca z kryzysem egzystencjalnym na karku

"Barry" (Fot. HBO)

"Barry" (Fot. HBO)

Nowy serial komediowy HBO, za którym stoją Bill Hader ("Saturday Night Live") i Alec Berg ("Dolina Krzemowa"), to prawdziwa perełka. Przedziwny miks gatunków - czarnej komedii, pulpowego sensacyjniaka, dramatu egzystencjalnego itd. - i historia, z której bohaterem bardzo szybko zaczyna się czuć związek emocjonalny. Wszystko dlatego, że mamy do czynienia z pogrążonym w depresji mordercą, którego życie jest żałosne pod każdym względem, dopóki nie znajduje odrobiny nadziei w nietypowym miejscu.

Pochodzący z Midwestu podrzędny płatny zabójca o imieniu Barry, czyli Bill Hader w swojej najlepszej życiowej roli (i tak, pamiętam Stefona!), przyjeżdża do Los Angeles w związku z kolejnym zadaniem. Trafia przypadkiem na lekcję aktorstwa, poznaje uroczą dziewczynę (Sarah Goldberg), specyficznego nauczyciela (Henry Winkler) i grupkę ludzi, którym marzy się kariera w show biznesie - i tak oto zaczyna się nowy rozdział w jego życiu. A jednocześnie na drugim froncie upominają się o niego absurdalni gangsterzy z dwóch różnych krajów.

W dzień aktor, w nocy morderca? Barry szybko się przekonuje, że tak na dłuższą metę się nie da. A jednak nie potrafi ani wyplątać się ze swojego dawnego życia, ani zrezygnować z tego, co daje namiastkę szansy na to, że będzie lepiej. Serial HBO pędzi przez siebie jak szalony, sprawnie żonglując konwencjami, ale przede wszystkim działa dlatego, że jest wypakowany prawdziwymi emocjami. Barry jest jak drugi Dexter, tyle że walczący o swoje człowieczeństwo pośród totalnego absurdu. Warto się z nim zapoznać! [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13