Nasz top 10: Najlepsze seriale marca 2018

"Seria niefortunnych zdarzeń" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. "Odpowiednik" (utrzymana pozycja)

"Odpowiednik"

"Odpowiednik" (Fot. Starz)

Marzec przyniósł trzy świetne odcinki serialu, który okazał się jedną z lepszych tegorocznych premier i nawet bez przypadającego na kolejny miesiąc finału z łatwością utrzymał pozycję na naszej liście. A gdyby nie mocna konkurencja, mógłby ją nawet poprawić, bo szpiegowska historia w fantastycznej otoczce potrafiła nas kilka razy dosłownie wbić w fotel.

Zaczęło się od odcinka ujawniającego historię Clare (Nazanin Boniadi), czyniąc z niej jeden z najważniejszych elementów tej układanki i odsłaniając fascynujące szczegóły serialowego świata. Potem dostaliśmy starcie dwóch Howardów wyrzucających sobie prosto w twarz wszystko, co o sobie nawzajem myślą. Skończyło się natomiast podnoszącym ciśnienie atakiem terrorystycznym, którego konsekwencje miały być odczuwalne po obu stronach rzeczywistości. Sporo, prawda?

A w międzyczasie wyraźnie rozwinęli się wszyscy bohaterowie, także ci, na których mogliśmy wcześniej nie zwracać szczególnej uwagi. Twórcom "Odpowiednika" udało się w taki sposób zgrać ze sobą jego poszczególne elementy, że w decydującym momencie nie można było oderwać wzroku od ekranu. Mozolne budowanie serialowej układanki się opłaciło – sami nie zauważyliśmy, kiedy dokładnie tak bardzo wsiąkliśmy w tę opowieść. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA