Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Legion" (Fot. FX)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

HIT TYGODNIA: "Hap i Leonard" zabierają nas z nieba do piekła w finale 3. sezonu

Hap i Leonard sezon 3 finał

"Hap i Leonard" (Fot. Sundance TV)

Po tym, co przeszli Hap i Leonard w tym sezonie, mieliśmy pełne prawo oczekiwać, że finał przyniesie im nieco ukojenia, a nam serię satysfakcjonujących zakończeń. I choć tych drugich nie zabrakło, zafundowany na koniec twist był jedną z najokrutniejszych rzeczy, na jakie mogli wpaść twórcy. I może właśnie dlatego tak bardzo tutaj pasował.

W pełni szczęśliwe zakończenie z pewnością nie zrobiłoby bowiem takiego wrażenia, jak widok zastany po przejściu fali niemalże biblijnego potopu, który zmył z powierzchni ziemi choć część nagromadzonego w Grovetown brudu. Główną rolę w jego uprzątnięciu odegrali jednak nasi bohaterowie, powracający po raz ostatni do piekielnego miasteczka, by stanąć twarzą w twarz z własnym strachem w osobach Trumana Browna (Pat Healy) i oficer Reynolds (Laura Allen), oraz odnaleźć Floridę Grange (Tiffany Mack) – żywą czy martwą.

Jak to się skończyło, to jedna sprawa, zupełnie inną jest szereg zdarzeń prowadzących do finału. A wśród nich były choćby szczere i bolesne rozmowy z Charliem Blankiem (Douglas M. Griffin) w roli głosu sumienia i zdrowego rozsądku czy szorstkie, ale prawdziwe wyznania między parą tytułowych przyjaciół. Wszystko zaś w towarzystwie charakterystycznego humoru i napięcia, jakiego nie brakowało aż do ostatnich, magicznych sekund. Efektem jest świetne zamknięcie bardzo dobrego sezonu – a teraz poprosimy kolejny. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA