Które seriale warto nadrobić? Oceniamy nowości z kwietnia

"Killing Eve" (Fot. BBC America)

1 2 3 4 5 6 7

"Killing Eve"

"Killing Eve" (Fot. BBC America)

"Killing Eve" (Fot. BBC America)

Sensacyjna opowieść, która mogła być kolejnym średnim serialem o ściganiu zabójcy przez dzielnych stróżów prawa. Tymczasem ironiczny, odważny styl Phoebe Waller-Bridge ("Fleabag"), która stworzyła tę adaptację powieści Luke'a Jenningsa, sprawił, że mamy do czynienia z wyróżniającą się na tle gatunku, niegłupią rozrywką, na którą czekamy z niecierpliwością co tydzień.

Duża zasługa w sukcesie produkcji leży po stronie dobrze napisanych głównych bohaterek i odgrywających je aktorek. Eve Polastri (Sandra Oh, "Chirurdzy") to nieco znudzona pracą za biurkiem i monotonią małżeńską agentka MI5, która w pościgu za psychopatyczną Villanelle (Jodie Comer, "Thirteen") dostrzega szansę przeżycia zawodowej przygody i pokazania, co potrafi. Z czasem Eve odkrywa jednak, że to nie zabawa, lecz śmiertelnie niebezpieczne wyzwanie. Zabójczyni okazuje się trudną przeciwniczką. Na dodatek Villanelle to kobieta, która w przeciwieństwie do Eve w pełni korzysta z życia, chętnie ulega wszelkim pokusom i traktuje pogoń jako podniecającą grę.

Mieszanka fascynacji i nienawiści, jaka szybko tworzy się między bohaterkami, świetne tempo, błyskotliwe dialogi i dobry drugi plan sprawiają, że "Killing Eve" ogląda się szybko i bez poczucia, że to przecież tylko kolejny wariant zabawy w kotka i myszkę. I chociaż tak naprawdę trudno uznać serial za coś więcej niż ciekawy, kobiecy i świadomy konwencji wariant znanej opowieści, zupełnie nie przeszkadza nam to w cieszeniu się kolejnymi trzymającymi w napięciu pościgami, przeplatanymi dowcipnymi kwestiami i pięknymi plenerami. Polecamy. Serial możecie oglądać na HBO GO. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7
REKLAMA