Nasz top 10: Najlepsze seriale kwietnia 2018

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. "Trust" (spadek z 2. miejsca)

"Trust" (Fot. FX)

"Trust" (Fot. FX)

W kwietniowych odcinkach "Trust" skręcił już w stronę pełnokrwistego dramatu, na chwilę zamieniając się nawet w rozgrywający się w pięknych okolicznościach przyrody thriller. Nie odjęło to jednak serialowi Simona Beaufoya i Danny'ego Boyle'a ani trochę uroku – spory spadek na liście wynika w jego przypadku po prostu ze znacznie mocniejszej konkurencji niż przed miesiącem.

Opowieść o złotym hipisie nadal jednak pozostaje produkcją absolutnie wyjątkową, na każdym kroku zaskakując formą ujęcia dobre znanej historii i przeskakując z jednej bajki do drugiej. Raz zabrano nas w podróż do Włoch w towarzystwie amerykańskiego kowboja. Potem pokazano fragment cudownego rzymskiego życia zamieniającego się w groteskowy koszmar pośrodku pola słoneczników. Następnie zafundowano trzymający na krawędzi fotela pościg. Skończono zaś, przypominając o tym, jak chłodnym i wyrachowanym draniem jest Jean Paul Getty.

To ostatnie jest w największej mierze zasługą bez mała genialnego Donalda Sutherlanda, czyniącego swojego bohatera jednocześnie odrażającym i absolutnie fascynującym. Wpisując go tym samym idealnie w "Trust" – serial, który pod zachwycającą, czasem teatralną, a kiedy indziej surrealistyczną powłoką, skrywa dramatyczną historię porwanego dzieciaka. Chłopaka zostawionego na pastwę losu w świecie, w którym ludzkie życie jest tylko kolejnym towarem do wyceny. Kto by pomyślał, że da się to zamienić w tak porywający spektakl? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10