Nasz top 10: Najlepsze seriale kwietnia 2018

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

5. "Terror" (nowość na liście)

"Terror" (Fot. AMC)

"Terror" (Fot. AMC)

"Terror" u nas debiutuje na kwietniowej liście ze względu na opóźnioną o kilka dni polską premierę i trzeba przyznać, że jest to bardzo mocny debiut, który prawdopodobnie byłby jeszcze wyżej, gdyby nie ogromna konkurencja. David Kajganich i Soo Hugh, z pomocą producenta Ridleya Scotta, zamienili świetną książkę Dana Simmonsa w telewizyjne złoto. I to bez gigantycznego budżetu, bo okręty, które ugrzęzły w lodzie, zbudowano w studiu, udającym Arktykę.

Ale nie tylko strona wizualna całego przedsięwzięcia wypadła fantastycznie. "Terror" to kawał porządnie napisanej historii, która jest ciekawa sama w sobie, bo opowiada o zaginionej ekspedycji poszukującej w połowie XIX wieku drogi przez Arktykę do Azji Wschodniej. Bohaterowie, na czele z kapitanami Franklinem, Crozierem i Fitzjamesem, oparci są na postaciach historycznych i bezbłędnie zagrani. Jared Harris, Tobias Menzies i Ciarán Hinds to prawdziwie królewska obsada, a i na drugim planie sporo się dzieje.

Bo "Terror" to nie tylko mroźny horror z dodatkiem nadprzyrodzonym, to także świetny, pełen życia serial kostiumowy i porządnie zagłębiający się w swoje postacie dramat psychologiczny. To niesamowite, jak wiele rzeczy udało się tutaj połączyć, tworząc niezwykły, mroczny, absolutnie wyjątkowy świat zasiedlony przez ludzi z krwi i kości. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10