Nasz top 10: Najlepsze seriale kwietnia 2018

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. "The Americans" (awans z 6. miejsca)

"The Americans" (Fot. FX)

"The Americans" (Fot. FX)

"Tchaikovsky", "Urban Transport Planning", "Mr. and Mrs. Teacup" i do tego jeszcze najlepsze z całej czwórki "The Great Patriotic War". Finałowy sezon "The Americans" chwalimy co tydzień w hitach za precyzję, z jaką jest napisane, za to, jak tworzy napięcie przed ostatnią burzą, za emocje, którymi wypakowane są wszystkie sceny, i za bez mała genialne aktorstwo. Ostatnia misja Jenningsów udowadnia, że serial telewizji FX to klasa sama w sobie.

Imponująca jest zwłaszcza drobiazgowość, z jaką pokazywany jest rozpad małżeństwa Jenningsów, które z odcinka na odcinek coraz bardziej staje po przeciwnych stronach barykady. I to pomimo że Philip, który zostanie zwerbowany do akcji przeciwko własnej żonie, ma bardzo dużo wątpliwości. Elizabeth jednak, sama o tym nie wiedząc, za pomocą drobiazgów, które z tygodnia na tydzień są coraz bardziej bolesne, zachęca męża do podjęcia ostatecznej decyzji. A gdzieś pomiędzy nimi jest jeszcze Paige, której zabawa w agentkę sprawia, że zadajemy sobie pytanie, czy nie poniesie ona ostatecznej ofiary.

"The Americans" pokazuje, że nie trzeba szalonej akcji, żeby widz siedział na krawędzi fotela, obgryzając paznokcie. Wystarczy precyzyjnie napisany scenariusz, z odcinka na odcinek podnoszący napięcie i przygotowujący widzów na nieuniknioną katastrofę. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10