Nasz top 10: Najlepsze seriale kwietnia 2018

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

2. "Legion" (powrót na listę)

"Legion" (Fot. FX)

"Legion" (Fot. FX)

Choć wydawało się to wręcz niemożliwe, 2. sezon serialu Noah Hawleya wyniósł szaleństwo na jeszcze wyższy poziom. W nowej odsłonie "Legion" wciąż bawi się formą w jedyny w swoim rodzaju sposób, bez przerwy eksperymentując z obrazem i dźwiękiem, a nawet fundując nam "edukacyjne" wstawki, którym towarzyszył głos Jona Hamma, ale pozostaje przy tym historią równie prostą, co poprzednio.

Ogólnie rzecz biorąc, bo im głębiej zaglądaliśmy w króliczą norę, jaką jest wyobraźnia twórcy serialu, tym więcej pojawiało się w tym wszystkim wątpliwości. Na czele z pytaniem, co jest urojeniem, a co rzeczywistością i czy aby na pewno możemy ufać Davidowi (Dan Stevens). Nieco to komplikowało sprawę, jeśli chodzi o skupioną na uratowaniu świata (nie do końca wiemy, przed kim) fabułę, ale w kwestii zwykłych, ludzkich emocji, wszystko było znacznie prostsze. Nawet jeśli przyjmowało odlotowe formy, począwszy od swego rodzaju gry w umysłach poszczególnych bohaterów, a skończywszy na równie groteskowych, co rozpaczliwych próbach samobójczych Lenny (Aubrey Plaza).

Zdecydowanie najlepiej w tym festiwalu niezwykłości wypadł jednak "Chapter 12", który porzucił główną oś fabularną, by przedstawić nam historię życia Syd (Rachel Keller). Gdy wraz z Davidem przemierzaliśmy kolejne wspomnienia dziewczyny, odkrywając, w jak powierzchowny sposób ją dotąd traktowaliśmy, mogliśmy w pełni dostrzec największą siłę "Legionu" – nieważne, w ile niesamowitych atrakcji będzie przystrojony, ten serial ciągle jest w głównej mierze cudownie zwyczajną opowieścią, wypełnioną autentycznymi emocjami.

A że przy okazji zawiera taneczne bitwy, starcia samuraja z czołgiem, niebezpieczne fantazje o zaraźliwym szaleństwie, powodującego epidemię mnicha, poważne dyskusje z kotem i, nie wiedzieć czemu, krowę? Oto "Legion" drodzy państwo. A właściwie tylko jego drobny fragment. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10