Nasze podsumowanie tygodnia - znowu same hity!

"Westworld" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

HIT TYGODNIA: "Brockmire", czyli zawsze będziemy mieli Nowy Orlean

"Brockmire" (Fot. IFC)

"Brockmire" (Fot. IFC)

2. sezon jednej z naszych ulubionych komedii dotychczas nie zawsze nas przekonywał. Pierwsze odcinki skupione głównie na rywalizacji o lepszą pracę z młodym Rajem, piciu w kolejnych barach i nagrywaniu zaskakująco popularnego podcastu nie do końca realizowały potencjał granej przez Hanka Azarię postaci.

Poprzedni odcinek przypomniał nam jednak, czym "Brockmire" może być, jeśli postawi na odważny temat (śmierć znienawidzonego ojca) i da Azarii emocjonalne sceny z kimś równie wyrazistym aktorsko (Becky Ann Baker grająca jego siostrę). Nie mieliśmy jednak pewności, czy opowieść o pogrzebie nie była tylko chwilową zwyżką formy. Po "Make-Up Game" z tego tygodnia wierzymy jednak, że "Brockmire" wrócił do swojej najlepszej formy, nawet jeśli przy okazji zostawił Jules i nas ze złamanym sercem. Znowu.

W tej serii bardzo brakowało interakcji między głównym bohaterem a jego dziewczyną. Twórcy wciąż dawali do zrozumienia, że i Brockmire tęskni, a teraz dostaliśmy pozornie spełnienie marzeń. Jules, kolejna ofiara ustawienia w sieci alarmu "zmarł Jim Brockmire", przyjechała do Nowego Orleanu i ruszyła z Jimem w miasto. Kolejne sceny przypomniały, jak fantastyczna to para. I już byliśmy gotowi uwierzyć, że może jednak tym wszystko będzie dobrze, aż Brockmire dostał pracę w Atlancie i znów nie wybrał Jules, proponując na dodatek wygodny dla siebie układ comiesięcznych spotkań.

Zanim zdążyliśmy się otrząsnąć po szybkim odjeździe Amandy Peet, dostaliśmy zaskakujący występ innej fantastycznej aktorki. Carrie Preston ("True Blood", "The Good Wife") jedną brutalną sceną wprawiła w osłupienie i Jima, i nas. Już tęsknimy za Jules, ale coś nam mówi, że przynajmniej na tym etapie Brockmire bliżej ma do tej dopiero co poznanej kobiety, która pali za sobą wszystkie mosty. Przeklinamy więc wszystkie obejrzane w życiu komedie romantyczne, które każą nam kibicować Jimowi i Jules. Ale i ciekawi jesteśmy, co dalej na innych frontach życia niepoprawnego komentatora sportowego. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10