Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"The Americans" (Fot. FX)

0
1 2 3 4 5 6 7

HIT TYGODNIA: "Trust" zamyka historię Złotego Hipisa i jego dziadka

Trust finał

"Trust" (Fot. FX)

Mateusz napisał, że finał "Trust" był nierówny, podobnie jak cały sezon, i ja się z tym zgadzam. Na pewno odcinek "Consequences" nie dorównywał swojemu śnieżnemu poprzednikowi, a i zdarzały się momenty, kiedy nasuwało się pytanie, czy aby na pewno był potrzebny. Ale nie brakowało też momentów wartych zapamiętania i koniec końców trudno ocenić całość inaczej niż pozytywnie.

Finał "Trust" dostaje więc hit za Chace'a (Brendan Fraser) łamiącego czwartą ścianę i za wdzięczną szpilkę wbitą "Wszystkim pieniądzom tego świata; za odesłanie nas do Google, jeśli chcemy wiedzieć, do dalej działo się z Johnem Paulem Gettym III (Harris Dickinson); za upadek jego dziadka (Donald Sutheland) i zemstę Bullimore'a (Silas Carson). Za mało subtelną, ale bardzo pasującą do stylu Danny'ego Boyle'a scenę z Gettym jako Midasem; za "Golden Brown" i za port w kształcie ucha.

To była specyficzna podróż, bo równie łatwo jak zalety da się wymienić wady produkcji telewizji FX. A jeszcze łatwiej przestać na nie zwracać uwagę i cieszyć się tym, co w "Trust" jest niezwykłe i niepodobne do żadnego innego serialu. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7