Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"The Americans" (Fot. FX)

0
1 2 3 4 5 6 7

KIT TYGODNIA: "Reverie", czyli wirtualny świat jak z lat 90.

"Reverie" (Fot. NBC)

"Reverie" (Fot. NBC)

Mieliśmy nadzieję na nowe "Person of Interest" ewentualnie jakąś lżejszą namiastkę "Black Mirror", ale niestety. Serial telewizji NBC, który przeleżał rok na półce, nie powinien był w ogóle ujrzeć dziennego, a grająca główną rolę Sarah Shahi zasługuje na lepsze role.

"Reverie" to procedural, opowiadający o ludziach, którzy uciekają do wirtualnej rzeczywistości, pozwalającej żyć w wymyślonej fantazji albo przeżywać wciąż od nowa najlepsze wspomnienia, również w towarzystwie zmarłych bliskich. Podczas gdy oni żyją w wykreowanych światach, ich prawdziwe ciała w prawdziwym świecie zapadają w śpiączkę. Wtedy do akcji wkracza Mara (Shahi), negocjatorka, której zadaniem jest przekonanie delikwentów do powrotu do naszego świata.

Nie brzmi to wszystko źle, można wręcz powiedzieć, że był potencjał na w miarę lekką, ale niegłupią historię o społecznych skutkach rozwoju technologicznego. Tyle że został on zaprzepaszczony już w pierwszym odcinku, który wygląda jakbyśmy przenieśli się do lat 90. Twórcy próbują manipulować emocjami widzów i udawać, że serial jest czymś więcej niż byle jakim proceduralem, ale bez skutku - wszystko tu jest banalne, płytkie i do bólu łopatologiczne.

"Reverie" nadaje się tylko zapomnienia, a najgorsze, że zarówno Shahi, jak i grający jej szefa Dennis Haysbert z "24 godzin" strasznie marnują się w swoich rolach. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7