Nasz top 10: Najlepsze seriale lipca 2018

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

8. "Opowieść podręcznej" (spadek z 6. miejsca)

Opowieść podręcznej sezon 3

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

"Opowieść podręcznej" zaliczyła spadek przede wszystkim ze względu na finałową decyzję June, która naszym zdaniem nie była dobrze uzasadniona, wiele przekreśliła i przede wszystkim pokazała, że może jednak ktoś tu próbuje dopisać więcej historii tam, gdzie niekoniecznie ona jest. Trudno nam przełknąć taką końcówkę i coraz częściej widoczny brak konsekwencji w prowadzeniu niektórych wątków i postaci. Ale jednocześnie przyznajemy, że to wciąż jeden z najlepszych seriali ostatnich miesięcy.

Przede wszystkim na docenienie zasługują aktorki - zarówno Elisabeth Moss, jak i Yvonne Strahovski wyprawiały cuda przez cały sezon i nie zmieniło się to w ostatnich odcinkach. Walka o to, która z nich będzie matką małej Holly/Nichole, często była bardzo dramatyczna, ale też Serena wiele zrozumiała i zmieniła się przez ten sezon, co pozwoliło (jako tako) uwiarygodnić jej finałową decyzję. Mocny moment miała Emily, która dźgnęła Ciotkę Lydię i została zaskoczona przez swojego komendanta. Zapamiętamy też na dłużej Eden, która rozwinęła się w zupełnie innym kierunku, niż mogliśmy się spodziewać.

"Opowieść podręcznej" to serial, który wyróżnia się pod wieloma względami: ma świetną obsadę, swoim wyglądem nie przypomina niczego innego w telewizji i wciąż z taką samą mocą prowokuje do dyskusji. Czy chcielibyśmy więcej? Oczywiście. Ale koniec końców uważamy, że jego miejsce w lipcowej dziesiątce jest jak najbardziej zasłużone. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10