Nasz top 10: Najlepsze seriale lipca 2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

2. "Casual" (powrót na listę)

"Casual" (Fot. Hulu)

"Casual" (Fot. Hulu)

Zdecydowanie najgorsza rzecz związana z 4. sezonem "Casual" to fakt, że jest on już ostatnim. Aż chciałoby się odpowiednio dawkować te pożegnalne 8 odcinków, a tu jak na złość, nie dość, że pojawiły się wszystkie naraz, to jeszcze nie da się od nich oderwać. Cóż, pozytyw w tym taki, że błyskawicznie obejrzany sezon mógł bez problemów trafić tam, gdzie jego miejsce - niemal na sam szczyt naszej listy.

A przypominam, że mówimy o skromniutkim komediodramacie, którego z całą pewnością większość z Was w ogóle nie kojarzy (wszystkie sezony znajdziecie na HBO GO pod tytułem "Bez zobowiązań"), i którego fani oraz twórcy powinni być w gruncie rzeczy wdzięczni, że w ogóle dostali możliwość zakończenia. Nie wiem, co o tym sądzą ci drudzy, ale w imieniu widzów mogę tylko tę wdzięczność wyrazić, bo finałowa odsłona "Casual" to jedna z najlepszych rzeczy, jakie nam się ostatnio przydarzyły.

Najlepsze w tym jest natomiast to, że to wciąż ten sam serial. Pomimo przeskoku czasowego, kilku związanych z tym cudów techniki, Alexa (Tommy Dewey) pozbawionego bródki, za to posiadającego córkę i jeszcze kilku innych kosmetycznych zmian - to nadal ta sama historia ludzi, którzy powinni już dawno dojrzeć, ale jakoś im nie wychodzi. W tym sezonie mamy więc powtórkę ze świetnej rozrywki, ale...

No właśnie, musi być jakieś "ale", w końcu to ostatnia odsłona serialu. Chwała jednak jego twórcy, Zanderowi Lehmannowi, że nie poszedł prostą drogą ku serii happy endów, ale wybrał nieco bardziej zawiłą ścieżkę. Za to wszak uwielbiamy jego serial, że oczekiwanym schematom mówi nie, robiąc wszystko po swojemu. Tutaj doprowadzono to niemal do perfekcji, jednocześnie nie zapominając o pewnym ważnym fakcie - Alexowi, Val (Michaela Watkins) i Laurze (Tara Lynne Barr) w końcu należy się trochę szczęścia.

I tu je odnajdują, na swój, czasem dziwaczny, a czasem zupełnie nieoczekiwany sposób. Nadal są przy tym jedyni w swoim rodzaju, nadal popełniają masę błędów i zaliczają całe serie złych decyzji. W końcu jednak wyciągają z nich wnioski, dając sobie i nam nadzieję na to, że w końcu dojrzeją. A nawet jeśli nie, to zawsze będą mieć siebie. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA