22 serialowe nowości, które zobaczymy we wrześniu

"Wariat" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

"Księga czarownic" - 15 września na HBO GO

Serial telewizji Sky, który w Polsce będzie na HBO. "Księga czarownic" to ekranizacja powieściowej trylogii autorstwa Deborah Harkness, której akcja rozgrywa się w świecie, gdzie nadprzyrodzone istoty żyją w ukryciu pośród ludzi. Główną bohaterką jest Diana Bishop (Teresa Palmer, "Przełęcz ocalonych"), historyczka z Oksfordu, a zarazem czarownica wypierająca się swojego pochodzenia. Wszystko się zmienia, gdy przypadkiem odnajduje tajemniczą księgę, od lat poszukiwaną przez wszystkie magiczne istoty.

Jej odkrycie przyciąga uwagę wiekowego wampira Matthew Clairmonta (Matthew Goode), a sprawy skomplikuje rodzące się pomiędzy nimi zakazane uczucie. Chcąc chronić księgę i jej tajemnice przed wpadnięciem w niepowołane ręce, bohaterowie będą zmuszeni zdradzić swoje własne rasy. Stawką będzie miłość i delikatna równowaga w magicznym świecie.

W obsadzie znajdują się również m.in. Owen Teale ("Gra o tron"), Alex Kingston ("Doktor Who"), Louise Brealey ("Sherlock"), Greg McHugh ("The A Word"), Valarie Pettiford ("The Blacklist") i Lindsay Duncan ("Pozostawieni"). Scenarzystką i producentką "Księgi czarownic" jest Kate Brooke ("Mr Selfridge"). [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14