Nasz top 10: Najlepsze seriale sierpnia 2018

"Ostre przedmioty" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

1. "Ostre przedmioty" (utrzymana pozycja)

"Ostre przedmioty" (Fot. HBO)

"Ostre przedmioty" (Fot. HBO)

Były tego lata seriale i były "Ostre przedmioty" – produkcja HBO, która zaskoczyła nas pod każdym względem. Jej twórczyni Marti Noxon, do spółki z reżyserem Jean-Markiem Vallée, wycisnęła maksimum, a nawet więcej z książki Gillian Flynn, zaś grające najważniejsze role Amy Adams, Patricia Clarkson i Eliza Scanlen powinny dostać nawet nie Emmy, tylko Oscary. Bo o takim poziomie aktorstwa mówimy.

W sierpniu wyemitowano drugą połowę miniserii i zarazem jej najlepsze odcinki – poczynając od "Closer" z koszmarnym Dniem Calhouna, poprzez "Cherry" z Camille i Ammą na imprezie oraz "Falling" z Adorą podtruwającą już nie jedną, a obie swoje córki, aż po finałowe "Milk", które na wszelkie nagrody zasługuje już za to, jak sprzedano finałowy twist i w jaki sposób Eliza Scanlen wypowiedziała tę jedną, najważniejszą kwestię: "Nie mów mamie". Co tydzień pytaliśmy, czy ten serial może być jeszcze lepszy, i odpowiedź zawsze brzmiała: tak, potrafi!

"Ostre przedmioty" udowodniły, że da się zrobić coś świeżego nawet w czasach, kiedy wszystko już było, na dodatek na podstawie książki sprzed kilkunastu lat. Sposób, w jaki połączono standardowy, zdawałoby się, kryminał z niepokojącym dramatem obyczajowym i mrocznym thrillerem psychologicznym, był niespodzianką nawet dla tych, którzy widzieli setki podobnych historii. A aktorstwo, klimat, scenografia, oprawa muzyczna i dbałość o wszelkie możliwe szczegóły – jak koszmarny domek dla lalek – robiły wrażenie nawet w czasach serialowego dobrobytu. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10