Nasz top 10: Najlepsze seriale sierpnia 2018

"Ostre przedmioty" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

5. "Niepewne" (powrót na listę)

Niepewne sezon 3 recenzja

"Niepewne" (Fot. HBO)

Choć już trzeci rok śledzimy poczynania Issy Dee (Issa Rae), nie jesteśmy ani trochę mądrzejsi o wiedzę na temat tego, co główna bohaterka "Niepewnych" chce zrobić ze swoim życiem. Ona zresztą też nie, ale ani spanie na kanapie u Daniela (Y'lan Noel), ani brak większych środków finansowych, ani coraz bardziej męcząca praca, z pewnością nie są szczytem jej marzeń.

Pomimo tego przeciągającego się zastoju, serial HBO ogląda się równie dobrze jak zawsze, bo ten nie stracił niczego ze swojej energii. Issa to wciąż ta sama dziewczyna, która nie bardzo rozumie własne uczucia względem byłego, za to doskonale wie, że ma dość bycia głosem czarnych w pracy. Łatwo wplątuje się w dziwne sytuacje (o co nietrudno jeżdżąc po nocy Lyftem), myśli co innego, niż mówi i nadal czeka na odpowiedni moment, by wreszcie coś zmienić.

W sierpniowych odcinkach jeszcze się to nie udało, za to nie brakowało jedynego w swoim rodzaju miksu ciętego humoru (ach, ten grecki chór w wykonaniu Molly, Kelli i Tiffany!), wulgarnego języka i muzyki, który nadaje "Niepewnym" świetnej dynamiki. Może i Issa stoi w miejscu, ale z pewnością nie można tego powiedzieć o serialu – ten pięknie się rozwija, zgrabnie balansując pomiędzy komedią a gorzkim, życiowym dramatem. I spokojnie, jesteśmy pewni, że w końcu zrobi ten upragniony krok naprzód. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10