Nasz top 10: Najlepsze seriale sierpnia 2018

"Ostre przedmioty" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

3. "Trial & Error" (awans z 5. miejsca)

"Trial & Error" (Fot. NBC)

"Trial & Error" (Fot. NBC)

"Trial & Error" niestety raczej już do nas nie wróci, ale cóż to było za pożegnanie! Kristin Chenoweth zafundowała nam - i swojemu prawnikowi, zwanemu Prawnikiem - komediową jazdę bez trzymanki, pełną twistów, fabularnych absurdów i hurtowo popełnianych morderstw, bo przecież jakoś trzeba przykryć ślady poprzednich zbrodni, nie? Pod względem tempa, w jakim padały kolejne żarty, serial NBC może równać się chyba tylko z produkcjami Tiny Fey, a warto zauważyć, że niektóre z tych zabawnych bzdurek miały kluczowe znaczenie dla sprawy kryminalnej.

Nie raz, nie dwa serial nagradzał w cudowny sposób widzów, którzy uważnie przyglądali się pomysłowym rekwizytom i śledzili wydarzenia na marginesie, a także dokładnie słuchali tych wszystkich dziwactw, które wypowiadali bohaterowie. "Trial & Error" zgrabnie połączył komedię sytuacyjną z trzymaniem się reguł parodiowanego gatunku, czyli true crime. Do samego końca pozostał absurdalny, przezabawny i najbardziej pomysłowy na świecie.

A na koniec zafundował taki cliffhanger, że naprawdę nie wiemy, jak pogodzić się z tym, że to prawdopodobnie już koniec. "Trial & Error", który od początku nie miał wysokiej oglądalności, został dobity przez taki a nie inny model emisji – latem, w telewizji ogólnodostępnej, po dwa odcinki jednocześnie – i pozostaje tylko żałować, że tak się stało. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA