12 seriali szpiegowskich, które warto teraz oglądać

"Homeland"/"Nielegalni"/"Odpowiednik" (Fot. Showtime/Canal+/Starz)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"London Spy"

"London Spy" (Fot. BBC)

"London Spy" (Fot. BBC)

Szpiegowski thriller i melodramat o parze tragicznie zakochanych młodych mężczyzn – przyznacie, że nie jest to połączenie, jakie spotyka się codziennie. Tym bardziej warto zainteresować się tą skromną produkcją BBC, choć bynajmniej nie jest to jedyny powód.

"London Spy" zabiera nas do świata brytyjskiego wywiadu, prezentując jednak jego nieznaną i bardzo nieprzyjemną stronę. Tego samego nie da się powiedzieć o relacji dwójki bohaterów – wrażliwego Danny'ego (stworzony do tego typu ról Ben Whishaw) i skrywającego mnóstwo sekretów Alexa (Edward Holcroft). Ich historia rzecz jasna szybko przestaje być sielanką, a my zamiast romansu otrzymujemy piekielnie gorzką opowieść z kilkoma zwrotami akcji po drodze.

Wszystko pozostaje jednak do samego końca utrzymane w absolutnie niespotykanym w tym gatunku, poetyckim stylu, który sprawia, że całość przypomina nie do końca realny sen. Dodajcie do tego londyński klimat, jakiego nie spotkacie nigdzie indziej, przepiękne zdjęcia, znakomicie obsadzony drugi plan (m.in. Jim Broadbent i Charlotte Rampling) i scenarzystę "Zabójstwa Versace", Toma Roba Smitha, za sterami, a otrzymacie pozycję ze wszech miar wyjątkową. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12