12 seriali szpiegowskich, które warto teraz oglądać

"Homeland"/"Nielegalni"/"Odpowiednik" (Fot. Showtime/Canal+/Starz)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Nocny recepcjonista"

"The Night Manager" (Fot. BBC)

"The Night Manager" (Fot. BBC)

Jeśli jest mowa o szpiegowskich historiach, to wiadomo, że gdzieś musi się pojawić nazwisko Johna le Carré'a. Powieści autorstwa jednego z największych mistrzów gatunku były już wielokrotnie adaptowane, a na naszą listę załapała się pochodząca z 2016 roku miniseria od BBC, w której Tom Hiddleston wcielił się w tutejszą wersję Jamesa Bonda – Jonathana Pine'a.

Ten były żołnierz, a teraz hotelowy menedżer, porzuca przyjemną fuchę na rzecz międzynarodowego szpiegostwa, gdy zostaje zrekrutowany przez agentkę Angelę Burr (Olivia Colman). Misja polega na przeniknięciu do bliskiego otoczenia handlującego bronią biznesmena, Richarda Ropera (Hugh Laurie). Reszta jest natomiast serialowym blockbusterem na najwyższym poziomie, którego akcja przenosi nas z jednego uroczego zakątka świata w drugi, pozwalając się odprężyć bez nadmiernego nadwyrężania szarych komórek.

Co nie znaczy, że "Nocny recepcjonista" to bezmyślna rozrywka. Nic z tych rzeczy – serial jest dobrze napisany, wyśmienicie zagrany (cała wspomniana trojka zgarnęła za swoje role Złote Globy) i pięknie zrealizowany, a że nie próbuje przy tym na siłę udawać nie wiadomo czego to przecież żaden grzech.

O jego sukcesie świadczy też fakt, że BBC na nim nie poprzestało – lada chwila premiera kolejnej ekranizacji powieści Johna le Carré'a, "Małej doboszki", tym razem z Alexandrem Skarsgårdem w roli głównej. Jeśli będzie tak dobra, jak "Nocny recepcjonista", to bierzemy w ciemno. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12