Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"House of Cards" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8

HIT TYGODNIA: "Księga czarownic" – w stronę kolejnego wdzięcznego rozdziału

"Księga czarownic" (Fot. Sky)

"Księga czarownic" (Fot. Sky)

Finał 1. sezonu "Księgi czarownic" nie był ani najlepszym, ani tym bardziej najrówniejszym odcinkiem z całości, ale nie zmienia to jednego: brytyjski serial do końca utrzymał status najfajniejszego guilty pleasure tej jesieni. Wyelegantowany wampir i roztrzepana czarownica najpierw byli zajęci zakochiwaniem się w sobie, potem odważyli się ze sobą zejść, a teraz muszą bronić swojej miłości przed zakusami... uff, całego magicznego świata, który bardzo nie lubi, kiedy różne gatunki mieszają się ze sobą.

Dynamiczny finał wypełniały twisty, dramaty i przygotowania do ucieczki przed państwem z Kongregacji, którzy uparli się rozdzielić Matthew i Dianę. Nie znam książek, więc nie wiedziałam, że czeka nas niespodzianka rodem z "Outlandera", i tym bardziej cieszę się na myśl o kontynuacji. Ucieczka do Londynu z czasów elżbietańskich brzmi super. Myślę, że jestem w stanie przymknąć oko na wiele głupotek, byle tylko oglądać tę śliczną parę dla odmiany w dramacie kostiumowym.

Jestem pełna podziwu, jak wiele można wycisnąć z tak mało oryginalnej historii, kiedy mamy do dyspozycji duet wyrazistych aktorów i ładne lokalizacje, a do tego potrafimy podejść do sprawy z dystansem. Nie było tej jesieni drugiego tak urokliwego serialu jak "Księga czarownic". [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8