Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Narcos: Meksyk" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

HIT TYGODNIA: "This Is Us" w drodze niekoniecznie do szczęścia

"This Is Us" (Fot. NBC)

"This Is Us" (Fot. NBC)

Po kilku dość nużących odsłonach, w których problemem było nie tylko skupienie się na nudnej kampanii Randalla, ale także chaotyczne skakanie po różnych wątkach, "This Is Us" dało nam naprawdę udany odcinek. "Sometimes" ma prostą, ale przemyślaną strukturę. Trzy podróże – Jacka na ratunek bratu w Wietnamie, Jacka i Rebeki do Los Angeles oraz Kevina i Zoe do Wietnamu – zostały powiązane nie tylko motywem wyprawy, ale także pytaniami o zaufanie i granice prywatności, wolności drugiej osoby.

Okazuje się, że przejścia Jacka w Wietnamie wywarły wpływ zarówno na jego związek z Rebeką, jak i na wizje idealnego porozumienia snute przez Kevina. Syna Jacka, chociaż docenia relację rodziców, sam nie chce budować romansu z Zoe na ukrywaniu dużych partii wspomnień i emocji przed partnerem/partnerką. Ale chociaż ten świeży związek ma potencjał, a walka Jacka o brata może wzruszać, to kolejny raz najjaśniejszym punktem "This Is Us" są Jack i Rebecca razem.

Niesamowita chemia tej pary połączona tu z pewnym onieśmieleniem, dość oczywistym w sytuacji jechania przez pół kraju z prawie obcą osobą, to świetna mieszanka. Wydawałoby się, że po wyjaśnieniu śmierci Jacka serial pójdzie do przodu, więc pomysł z odtwarzaniem początków tego romansu nie do końca na papierze przekonywał. Tymczasem to najładniejsze, najbardziej angażujące wątki 3. serii. A Milo Ventimiglia ma do zagrania coś więcej niż tylko modelową opokę rodziny.

"Sometimes" to kolejny dowód, że "This Is Us" niekoniecznie potrzebuje wielkich scen i przemów, bo często lepsze są niuanse. Te z kolei najlepiej widać właśnie między Jackiem i Rebeką. Choćby to, że wbrew romantycznym schematom nie chodziło o wybór między karierą a miłością, bo Rebecca po prostu nie dostała propozycji nagrania płyty, ciekawie układa tę historię. A im częściej twórcy pamiętają, co zresztą padło w tym odcinku wprost, że ludzie nie są dobrzy albo źli, tylko czasem tacy, a czasem inni, tym lepiej dla serialu. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
REKLAMA