21 serialowych premier, które zobaczymy w grudniu

"The Marvelous Mrs. Maisel" (Fot. Amazon)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"The Long Song" (nowość) – premiera 18 grudnia w Wielkiej Brytanii

3-odcinkowy miniserial BBC, będący adaptacją powieści Andrei Levy, której akcja rozgrywa się w XIX wieku na Jamajce, w schyłkowym okresie niewolnictwa. Główną bohaterką jest July (Tamara Lawrance, "No Offence"), młoda i obdarzona silnym charakterem dziewczyna, pracująca na plantacji należącej do odrażającej Caroline Mortimer (Hayley Atwell, "Howards End"). Gdy na wyspę przybywa nowy nadzorca, Robert Goodwin (Jack Lowden, "Wojna i pokój"), obydwie kobiety są zaintrygowane jego rewolucyjnym podejściem zarówno wobec niewolników, jak i samej plantacji.

W tle ich historii zobaczymy natomiast wzrastający w jamajskim społeczeństwie niepokój i rodzący się chaos. Według opisu "The Long Song" ma być opowieścią o "niesprawiedliwościach, jakie ludzie wyrządzali sobie nawzajem i zaskakujących sposobach, w jakich człowieczeństwo niekiedy przeważało nad uprzedzeniami".

Autorką scenariusza adaptacji jest Sarah Williams (wcześniej pracowała przy "Wysepce", czyli ekranizacji innej powieści Andrei Levy), reżyseruje Mahalia Belo ("Requiem"). W obsadzie są jeszcze m.in. Lenny Henry ("Broadchurch"), Doña Croll ("EastEnders"), Jordan Bolger ("Peaky Blinders"), Joy Richardson ("Mrs Wilson"), Madeleine Mantock ("Charmed") i Leo Bill ("Tabu").

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA