21 serialowych premier, które zobaczymy w grudniu

"The Marvelous Mrs. Maisel" (Fot. Amazon)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Wodnikowe Wzgórze" (nowość) – premiera 23 grudnia na Netfliksie

Mroczna animacja BBC i Netfliksa, będąca adaptacją powieści Richarda Adamsa. "Wodnikowe Wzgórze" to opowieść fantastyczna o królikach, które muszą opuścić swoją królikarnię, bo ich spokój zakłócił człowiek. Zwierzęta wyruszają w pełną przygód podróż w poszukiwaniu nowego miejsca do życia. Grupę prowadzą dwaj bracia, którzy odważnie stawiają czoła drapieżnikom i innym niebezpieczeństwom, gnani nadzieją, że dotrą do ziemi obiecanej i stworzą nową, lepiej funkcjonującą społeczność.

Króliki mają imiona, strukturę społeczną, język, mitologię itp., a cała opowieść o budowaniu króliczego społeczeństwa jest bardzo daleka od tego, co może nam się kojarzyć z uroczymi historyjkami dla dzieci o króliczkach. Serial ma być mroczny i skierowany do dorosłego widza. Scenariusz napisał Tom Bidwell ("My Mad Fat Diary").

Główne role w "Wodnikowym Wzgórzu" grają John Boyega (Bigwig), James McAvoy (Hazel), Nicholas Hoult (Fiver), Ben Kingsley (gen. Woundwort), Olivia Colman (Strawberry) i Gemma Arterton (Clover).

Miniseria w oryginale ma składać się z dwóch długich odcinków, których premiera w telewizji BBC w Wielkiej Brytanii będzie miała miejsce 22 grudnia. Na Netfliksie "Wodnikowe Wzgórze" pojawi się dzień później w formie czterech krótszych odcinków.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA