Nasz top 15: Najlepsze nowe seriale 2018 roku

"Ostre przedmioty" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

1. "Homecoming"

"Homecoming" (Fot. Amazon Prime Video)

"Homecoming" (Fot. Amazon Prime Video)

Nasz tegoroczny numer 1 to, przyznajemy, efekt kompromisu, ponieważ w ocenie innych seriali byliśmy znacznie mniej zgodni. "Homecoming" nie jest aż taką petardą jak rok temu "Opowieść podręcznej", "Legion" czy "Kroniki Times Square" – wiemy to. I jednocześnie mówimy: obejrzyjcie serial Amazona koniecznie, bo to zdecydowanie jedna z najlepszych niespodzianek tego roku. Kiedy my byliśmy zajęci oczekiwaniem na cuda w "The Romanoffs", Sam Esmail, twórca "Mr. Robot", zrobił świetną rzecz, którą pochłania się dosłownie w dwa wieczory. Nie tylko dlatego, że dziesięć półgodzinnych odcinków to naprawdę dobry format.

W "Homecoming" prawdopodobnie najlepsze jest to, że twórca dostarczył nam dokładnie to, co obiecał: thriller w starym stylu, skupiający się na ludziach i ich problemach, a nie oszałamianiu widza twistami i efektami specjalnymi. Dokładnie tym jest serial Esmaila, opowiadający historię Heidi (Julia Roberts), pracownicy ośrodka pomagającego byłym żołnierzom w powrocie do normalnego życia. Owszem, jest w "Homecoming" pewna istotna tajemnica czy wręcz spisek, jest kilka twistów i pytań, na które chcielibyśmy poznać odpowiedzi.

Ale przede wszystkim to bardzo klasyczny dreszczowiec, zrobiony w Hitchcockowskim duchu i opowiadający historię, w której ludzkie emocje zawsze wychodzą na pierwszy plan. Oglądając go, będziecie ściskać kciuki za Heidi, martwić się o Waltera (Stephan James), młodego weterana, który przebywa w tytułowym ośrodku, a także kibicować pewnemu upartemu urzędnikowi (Shea Whighama), rozgryzającemu sprawę znacznie wykraczającą poza jego kompetencje.

Będziecie też zachwyceni tym, jak to nakręcono. "Homecoming" bez większej przesady można umieścić na szczycie listy najlepiej zrealizowanych seriali w tym roku. Od świetnie dobranych miejscówek i wnętrz z charakterem, poprzez zabawę różnymi formatami obrazu, aż po statyczne końcówki odcinków – wszystko tu wygląda wspaniale i jest zrobione z pomysłem.

A ponieważ w parze z wizualnymi fajerwerkami idzie wciągająca intryga i wyśmienite występy aktorskie, "Homecoming" został w tym roku naszym numerem 1. Poprosimy więcej takich oldskulowych thrillerów i tak pięknie spełnionych obietnic. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15