16 nowych seriali, które zobaczymy w styczniu

"Sex Education" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"I Am the Night" – 28 stycznia w USA

Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o Faunie Hodel (w tej roli India Eisley), porzuconej w dzieciństwie nastoletniej dziewczynie, która postanawia poznać prawdę o własnym pochodzeniu. W tym celu wyrusza do Los Angeles, a tropy prowadzą ją do okrytego złą sławą ginekologa, doktora George'a Hodela (Jefferson Mays) – człowieka powiązanego z najmroczniejszymi sekretami Hollywood, w tym niewyjaśnionym morderstwem Czarnej Dalii.

Czy Fauna może być kluczem do rozwiązania tej zagadki? Tak wydaje się uważać Jay Singletary, grany przez Chrisa Pine'a reporter, który będzie towarzyszył dziewczynie w podróży przez fascynujący, zdradziecki i niebezpieczny świat śmietanki towarzyskiej Los Angeles z końca lat 40. ubiegłego wieku. Skojarzenia z twórczością Jamesa Ellroya i jej filmowymi adaptacjami ("Tajemnice Los Angeles", "Czarna Dalia") nieprzypadkowe – wystarczy spojrzeć na zwiastuny.

Producentką i reżyserką dwóch pierwszych odcinków "I Am the Night" jest Patty Jenkins ("Wonder Woman"). Ponadto reżyserują Victoria Mahoney ("Seven Seconds") i Carl Franklin ("Pozostawieni"), a autorami scenariusza są Sam Sheridan i Monica Beletsky. W obsadzie znaleźli się jeszcze m.in. Leland Orser ("Berlin Station"), Yul Vazquez ("Midnight, Texas"), Dylan Smith ("Into the Badlands"), Golden Brooks ("Hart of Dixie"), Justin Cornwell ("Training Day"), Jay Paulson ("Beyond") i Connie Nielsen ("Boss").

Cały serial ma liczyć sześć odcinków. W Polsce, podobnie jak w USA, będzie można go zobaczyć na kanale TNT, ale nie ma jeszcze daty premiery.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA