Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Sex Education" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8

HIT TYGODNIA: "Les Misérables" rośnie w oczach, opowiadając tragiczną historię Fantyny

"Les Misérables" (Fot. BBC)

"Les Misérables" (Fot. BBC)

Serialowa ekranizacja "Nędzników" nie przestaje nas zadziwiać. Po bardzo obiecującym premierowym odcinku dostaliśmy jeszcze lepszy, w którym w gruncie rzeczy zagrało wszystko. Zaliczyliśmy więc kilkuletni przeskok w czasie, spotykając Jeana Valjeana (Dominic West) już jako świeżo mianowanego burmistrza Montreuil, pełnego podejrzeń Javerta (David Oyelowo) jako szefa tamtejszej policji, a także robiącą wszystko dla dobra swojej córki Fantynę (Lily Collins).

I choć starcie byłego więźnia z inspektorem trzymało w odpowiednim napięciu (wspólne sceny Westa i Oyelowo to prawdziwy popis), zdecydowanie najbardziej w pamięć zapadła ta ostatnia, bardzo wyraziście portretując szybką drogę swojej bohaterki na samo dno. Dzięki niej kibicowanie Fantynie i przeżywanie jej kolejnych upadków przychodziło naturalnie, a oglądanie takich scen jak sprzedaż włosów i zębów (brr…) czy bycie upokarzaną na ulicy, musiało robić wrażenie, mimo znajomości nieuchronnego losu bohaterki. Po raz kolejny przekonaliśmy się więc, że ograne historie wciąż mogą świetnie działać, o ile tylko zostaną odpowiednio opakowane.

A tu bez wątpienia zostały, bo przecież poza świetnymi kreacjami już wymienionych, tym razem otrzymaliśmy również fantastyczny duet Olivii Colman i Adeela Akhtara w rolach Thenardierów. Chciałoby się ich oczywiście więcej, ale wiadomo, że kondensacja historii wymaga pośpiechu. Póki co jednak twórcom "Les Misérables" udaje się w znakomitym stylu pogodzić tempo wydarzeń z ich rangą, dzięki czemu całości nie można odmówić ani odpowiedniego dramatyzmu, ani autentycznych emocji. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8