Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Sex Education" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8

HIT TYGODNIA: "The Good Place" cztery oreo od nieba

"The Good Place" (Fot. NBC)

"The Good Place" (Fot. NBC)

Odcinek następujący po rewelacyjnym "Janet(s)" miał utrudnione zadanie. I chociaż "The Book of Dougs" nie mogło dorównać poprzednikowi pod względem rozmachu, to okazało się świetnym powrotem po zimowej przerwie, skupiając się na historiach poszczególnych bohaterów i na rozwoju wydarzeń w kwestii kryteriów Dobrego Miejsca.

W nadrzędnym wątku mieliśmy mnóstwo cudownych elementów. Od entuzjastycznej i skrajnie niepodejrzliwej Gwendolyn (Nicole Byer), która ugościła uciekinierów w swojej pocztowej kwaterze, przez komisję złożoną z "tych dobrych", którzy "nie mogą tak po prostu działać", po odkrycie, że to postępujące skomplikowanie świata odpowiada za sytuację ludzi po śmierci trafiających automatycznie do Złego Miejsca. A do tego jeszcze Michael obsypywany komplementami!

To wszystko było oczywiście bardzo istotne i czekamy na dalszy rozwój wydarzeń, ale nic nie mogło przyćmić bardziej prywatnych wątków. Zwłaszcza fantastycznej randki Eleanor i Chidiego, którzy postanowili wykorzystać to, że są zakochani i "cztery oreo od nieba". Okazuje się, że kiedy Chidi wreszcie podejmie jakąś decyzję, to przy niej trwa. I jest partnerem idealnym!

Dzieje się sporo też w wątku Janet i Jasona, a do tego Janet i Tahani miały cudowną scenę dotyczącą przyjaźni, której żadne damsko-męskie dramaty nie mogą zaszkodzić. Nasz cudowna grupka, bliska sobie jak nigdy, jest więc gotowa na starcie z Sędzią. Czekamy w napięciu, martwiąc się jedynie tym, że przed nami już tylko dwa odcinki serii. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8