Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Detektyw" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8

HIT TYGODNIA: "Star Trek: Discovery" śmiało podąża ku nowej przygodzie

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS All Access)

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS All Access)

Bez mrocznej wojennej atmosfery, za to z wyraźną nutą awanturniczej przygody – w takim stylu zaczął się 2. sezon "Star Trek: Discovery", którego premierowy odcinek nie zmarnował ani chwili na zbędne wprowadzenia. Od razu zostaliśmy wrzuceni w sam środek wydarzeń, gdy dowodzenie na tytułowym okręcie przejął kapitan Christopher Pike (bardzo łatwo dający się lubić Anson Mount), a to w związku z tajemniczymi sygnałami z różnych zakątków kosmosu.

Co dokładnie oznaczają czerwone wybuchy, możemy na razie tylko zgadywać. Wiemy za to, że w jakiś sposób łączą się z Michael Burnham (Sonequa Martin-Green) i jej przyszywanym bratem. Spock, choć na razie go nie zobaczyliśmy, ma pełnić w tym sezonie znaczącą rolę, a jego relacja z siostrą już teraz wybija się na jeden z najważniejszych wątków. Ten i pozostałe ukłony w stronę miłośników kanonu "Star Treka" są tu oczywiście mile widziane, ale mam nadzieję, że nie przysłonią ogólnej historii.

O tej póki co trudno jednak coś więcej powiedzieć. Wprowadzenie wypadło zachęcająco, pokazując, że mieszanka efektownej akcji, odrobiny napięcia, emocji i humoru może być dobrym kierunkiem dla serialu, ale z większymi wnioskami należy poczekać. Na razie więc cieszymy się, że "Discovery" i jego załoga (Tilly!) znów z nami są i wciąż potrafią zapewnić zabawę na bardzo wysokim poziomie. Tylko czekać, dokąd tym razem nas ona zaprowadzi. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8
REKLAMA