Nasz top 10: Najlepsze seriale lutego 2019 roku

"Russian Doll" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

5. Odpowiednik (awans z 9. miejsca)

"Odpowiednik" (Fot. Starz)

"Odpowiednik" (Fot. Starz)

Oczywiście, że jest nam przykro, że "Odpowiednik" skończył się prawdopodobnie na dobre. Musimy jednak przyznać, że twórcy zrobili, co mogli, by nam to gorzkie pożegnanie jak najbardziej osłodzić. Nie zostaliśmy zatem z otwartymi wątkami i tysiącem pytań, lecz z uchyloną furtką, która może równie dobrze służyć za zgrabny punkt końcowy.

Co nie znaczy rzecz jasna, że nie chcielibyśmy więcej, zwłaszcza że w tym sezonie "Odpowiednik" rósł w naszych oczach z odcinka na odcinek i jego lutowe odsłony tylko to potwierdziły. Oglądaliśmy je bowiem jak na szpilkach, patrząc jak w obliczu konfliktu dwóch światów sporego przyspieszenia nabiera akcja i rosną osobiste stawki. To ostatnie znalazło z kolei odbicie przede wszystkim w skomplikowanym układzie dwóch Howardów i Emily, co oczywiście musiało się dla kogoś źle skończyć.

Ale jeszcze zanim doszliśmy do tragicznego finału, mieliśmy choćby kolejne w serialu fantastyczne starcie dwóch pozornie identycznych osobowości. Stająca twarz w twarz z samą sobą Emily (doskonała Olivia Williams) będzie równie pamiętnym symbolem "Odpowiednika" co kłótnia Howardów z poprzedniego sezonu i to mimo, że tym razem było spokojniej. Pod powierzchnią się bowiem aż gotowało i ostatecznie padło dużo istotnych słów.

Tym ważniejszych w kontekście finału, w którym szybka akcja i napięcie przeplatały się z emocjami świadczącym o tym, jak bliscy stali się nam tutejsi bohaterowie i ich światy. Szkoda byłoby ich żegnać, ale cieszy nas, że przynajmniej możemy to robić z wysokiego miejsca w rankingu. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10