W maju będzie aż 31 premier seriali. Które z nich warto zobaczyć?

"Good Omens" (Fot. Amazon)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Dobry omen (nowość) – 31 maja na Prime Video

Ekranizacja powieści Terry'ego Pratchetta i Neila Gaimana z 1990 roku to koprodukcja Amazona i BBC opowiadająca o zbliżającej się zagładzie, którą powstrzymać może tylko sojusz humorzastego anioła Azirafala (Michael Sheen, "Masters of Sex") i rozwiązłego demona Crowleya (David Tennant, "Broadchurch").

Jest 2018 rok. Apokalipsa się zbliża, a ludzkość czeka Sąd Ostateczny. Zbierają się armie Dobra i Zła, Atlantyda się podnosi, a ludzie zaczynają się wściekać. Wszystko idzie zgodnie z Boskim Planem. Problem w tym, że Azirafal i Crowley, którzy żyli pośród śmiertelników od początków istnienia świata, zdążyli to życie polubić. Robią więc, co mogą, by pokrzyżować sprzeczne plany swoich szefów. Gdzieś w to wszystko wplątany jest też Antychryst.

Poza wspomnianą parą w serialu zobaczymy m.in. Jona Hamma jako archanioła Gabriela, a także Mireille Enos, Lourdes Faberes i Yusufa Gatewooda w rolach Jeźdźców Apokalipsy. Ponadto w obsadzie są David Morrissey ("The Walking Dead"), Michael McKean ("Better Call Saul"), Adria Arjona ("Emerald City"), Nina Sosanya ("Marcella") i Ned Dennehy ("Peaky Blinders"). Wiemy też, że Frances McDormand użyczy głosu Bogu.

Showrunnerem i autorem scenariusza jest sam Neil Gaiman, reżyseruje Douglas Mackinnon ("Sherlock"). Całość ma liczyć 6 odcinków.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13