W maju będzie aż 31 premier seriali. Które z nich warto zobaczyć?

"Good Omens" (Fot. Amazon)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Paragraf 22 (nowość) – 18 maja na HBO GO

6-odcinkowy miniserial platformy Hulu wyprodukowany przez George'a Clooneya to zaledwie druga, po filmie z 1970 roku w reżyserii Mike'a Nicholsa, adaptacja kultowej powieści Josepha Hellera.

W "Paragrafie 22" zobaczymy historię bombardiera Johna Yossariana (Christopher Abbott), stacjonującego ze swoją jednostką we Włoszech podczas II wojny światowej. Młodego żołnierza coraz bardziej frustruje nieustannie zwiększająca się liczba misji, którą musi ukończyć, aby wrócić do domu ze służby.

Yossarian nie chce zginąć na drugim końcu świata, więc kombinuje jak może, żeby się urwać do domu. Problem w tym, że utknął w chorym systemie, z którego nie tak łatwo się wyplątać. Najlepszy dowód to paradoksalny przepis z tytułu – paragraf 22, dający możliwość zwolnienia ze służby ze względu na chorobę psychiczną. Niestety, powołując się na niego, automatycznie zaświadcza się o własnym zdrowiu umysłowym. I w związku z tym nie da się uciec przed dalszą walką.

Jak obiecują twórcy, obejrzymy opowieść o szaleństwie wojny i wojennej biurokracji, a także poczuciu bezsilności, jakie wszyscy miewamy. W roli przełożonego Yossariana, pułkownika Cathcarta, zobaczymy Kyle'a Chandlera. Hugh Laurie pojawi się na ekranie jako Major de Coverley, a George Clooney zagra mającego obsesję na punkcie parad Scheisskopfa.

Ponadto w obsadzie są m.in. Giancarlo Giannini, Daniel David Stewart, Austin Stowell, Rafi Gavron, Graham Patrick Martin, Jon Rudnitsky, Lewis Pullman, Pico Alexander, Tessa Ferrer i Jay Paulson.

Hulu pokaże wszystkie sześć odcinków miniserialu w piątek 17 maja, w Polsce zobaczymy je dzień później na HBO GO. George Clooney, Ellen Kuras ("Legion") i Grant Heslov ("Człowiek, który gapił się na kozy") wyreżyserują po dwa odcinki "Paragrafu 22". Scenariusz miniserialu stworzyli David Michôd ("War Machine") oraz Luke Davies ("Lion").

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13