Nasz top 10: Najlepsze seriale kwietnia 2019 roku

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

6. You're the Worst (spadek z 4. miejsca)

You're the Worst finał

"You're the Worst" (Fot. FXX)

Zaledwie jeden kwietniowy odcinek na początku kwietnia i niewielki tylko spadek mimo bardzo ciekawego serialowo miesiąca? Tak, bo "Pancakes" to wyjątkowa odsłona opowieści Stephena Falka. Po pierwsze, ostatnia. Po drugie, rewelacyjna.

Nie było łatwo wymyślić satysfakcjonujący finał "You're the Worst", bo chyba nawet najwierniejsi widzowie mieli prawo czuć się rozdarci. Po tylu latach kibicowania Gretchen i Jimmy'emu z jednej strony trudno życzyć im rozstania, wszak uwielbialiśmy ich razem. Z drugiej strony – romantyczne i sentymentalne zakończenie zaprzeczałoby całej idei serialu, łamiącego konwencje i wyróżniającego się właśnie byciem komedią antyromantyczną.

"Pancakes" to jednak rzadki przykład, jak zjeść ciastko i mieć ciastko. Czy raczej naleśnik. Para zostaje razem, ale nie bierze przygotowanego przez cały sezon ślubu. Nie jest też całkiem słodko, skoro dowiadujemy się, że przyjaźń Jimmy'ego i Edgara na całe lata uległa zniszczeniu. A równocześnie Edgar uwolnił się przecież od toksycznej relacji i świetnie sobie radzi.

Dużo w tym finale niejednoznacznych decyzji, łącznie z taką, by być razem, ale codziennie weryfikować, czy aby na pewno nadal się tego związku chce. To w sumie idealnie romantyczny, ale i idealnie niesztampowy wybór, w sam raz dla takiej pary jak Jimmy i Gretchen. A przy tym perfekcyjne zamknięcie pięciu sezonów jednej z najlepszych komedii ostatnich lat. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10