Nasz top 10: Najlepsze seriale kwietnia 2019 roku

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

3. Obsesja Eve (powrót na listę)

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

Kolejny powrót i kolejny raz możemy się tylko zachwycać. W tym przypadku tym bardziej, że choć "Obsesja Eve" zmieniła showrunnerkę, jakość serialu bynajmniej na tym nie ucierpiała. Przeciwnie, to wciąż ta sama pokręcona zabawa w kotka i myszkę, którą pokochaliśmy poprzednio, tym razem po prostu jeszcze bardziej skomplikowana.

A to dlatego, że po dramatycznym zakończeniu poprzedniego sezonu trzeba było dokonać pewnych przetasowań. Na początku sezonu Eve i Villanelle na swój sposób lizały zatem rany po ostatniej konfrontacji, wciąż nie mogąc przestać o sobie myśleć, tymczasem w grę wmieszała się zupełnie nowa zabójczyni, znów wszystko gmatwając. Rozstrzygnąć, kto ściga, a kto jest ściganym nadal więc nie sposób, ale przecież nie będziemy na to narzekać.

Zwłaszcza że dzięki temu dostajemy absolutnie niezapomniane wrażenia, takie jak choćby zabójstwo ze współczucia w szpitalu, walkę o przetrwanie w domu rodem z koszmaru czy pełne napięcia "prawie spotkanie" w szkole. I gdy już wydaje się, że sprawy w końcu muszą się nieco uspokoić, jako wisienka na torcie pojawia się morderstwo na pokaz zainspirowane nuuuudną wizytą w amsterdamskim muzeum. Drodzy twórcy, skąd wy bierzecie te pomysły? I co jeszcze bardziej niezrozumiałe, jak udaje wam się ciągle sprawiać, że jesteśmy tymi bohaterkami tak bardzo zafascynowani? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10