Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Gra o tron" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Hit tygodnia: Apokalipsa w The Good Fight

"Sprawa idealna" (Fot. CBS All Access)

"Sprawa idealna" (Fot. CBS All Access)

Nie da się ukryć, że momentami nawet nas przerastały szaleństwa, jakie miały miejsce w tym sezonie "The Good Fight. Miało to zresztą odbicie w naszych cotygodniowych zestawieniach, bo poza premierą aż do teraz żaden z kolejnych odcinków się do nich nie załapał (żeby nie było – w roli kitu również nie). Czemu więc jest tu finałowy "The One About the End of the World"?

Bynajmniej nie dlatego, że chcieliśmy ten sezon pożegnać miłym akcentem. Ostatni odcinek pokazał po prostu, że cieszący się ogromną wolnością artystyczną Robert i Michelle Kingowie nie porzucili całkowicie zdrowego rozsądku. Chociaż zesłanie nad Chicago apokalipsy w postaci piorunów kulistych na to nie wskazywało, twórcy postawili na koniec na zaskakującą normalność i prostotę.

Okazały się one kluczowe nie tylko w podejściu do wszystkich absurdów, jakie oferował coraz bardziej zwariowany serialowy świat, ale i na sali sądowej niejakiego sędziego Toosiego, gdzie Roland Blum próbował w swoim ostatnim ruchu zrujnować reputację kancelarii Reddick, Boseman & Lockhart. I szło mu całkiem nieźle, przede wszystkim ze względu na pomoc ze strony Mai, ale nawet ona nie mogła przewidzieć, że pozwani wyciągną z rękawa m.in. żyrafę Judy czy oposa Pauliego. Co to ja pisałem o normalności?

Ta ostatecznie miała jednak zatriumfować, udowadniając, że choć nasi bohaterowie są dalecy od ideałów, równie daleko im do skrajności, jaką reprezentuje Blum. Jest więc gdzieś pośród całego tego szaleństwa nadzieja i trzeba się jej trzymać. Podobnie jak wiary, że przerażający cliffhanger z jakim nas zostawiono, jednak nie zbierze okropnego żniwa w kolejnym sezonie. Drodzy twórcy, po tym, jak zrobiliście z Diane i Kurta najcudowniejszą parę świata, mieszając w to jakimś cudem Donalda Trumpa, nie możecie jej rozbijać! [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA