Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Gra o tron" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Hit tygodnia: Świetny finał sezonu Brooklyn 9-9

"Brooklyn 9-9" (Fot. NBC)

"Brooklyn 9-9" (Fot. NBC)

Ani przez moment nie wątpiliśmy, że przenosiny "Brooklyn 9-9" do NBC wyjdą tej produkcji na dobre i 6. sezon nas w tym przekonaniu utwierdził. Jedna z najlepszych odsłon serialu w historii miała wiele pamiętnych chwil, a teraz możemy do nich dopisać również zakończenie, w którym nasi bohaterowie musieli dosłownie zbratać się z wrogiem, by pokonać jeszcze groźniejszego przeciwnika.

Wszystko zaczęło się od odkrycia, że komisarz Kelly dopuszcza się nielegalnej inwigilacji cywili, czego oczywiście policjanci z 99. posterunku nie mogli zostawić bez reakcji. Jak jednak pokonać kogoś, kto wszędzie ma swoich lojalnych ludzi? Zagwarantować, że twoja zabójcza ekipa będzie lojalna tylko wobec samych siebie! Cóż, plan Jake'a nie brzmiał zbyt przekonująco, ale że dzięki niemu zobaczyliśmy drużynę złożoną z Madeline Wuntch, Sępa i C.J.-a, to nie będziemy narzekać.

Zwłaszcza że akcja z ich udziałem zaczęła się sypać już na samym początku, zapewniając nam całe mnóstwo atrakcji (porwanie C.J.-a!) i odpowiednio zwariowanych twistów. Były więc zdrady, festiwal wymyślnych obelg ze strony Holta i Wuntcha, a wreszcie ratunek w ostatniej chwili, gdy wydawało się, że wszystko już stracone, a twórcy znów zostawią nas z jakimś okrutnym cliffhangerem.

Tego ostatecznie nie było, ponieważ w scenariuszu godnym najlepszych odcinków halloweenowych, swój genialny ruch wykonali Jake do spółki z Wuntch, zostawiając w osłupieniu zarówno pokonanego Kelly'ego, jak i oszołomionego Holta. Ale że oczywiście nowa pani komisarz nie byłaby sobą, gdyby w jakiś sposób nie dogryzła odwiecznemu przeciwnikowi, to nasz kapitan będzie miał mnóstwo czasu, by to sobie przemyśleć podczas kierowania ruchem. A to wszystko przy dźwiękach Franka Sinatry! Porposimy 7. sezon jak najszybciej! [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA