Nasz top 10: Najlepsze seriale maja 2019 roku

"Czarnobyl" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. Obsesja Eve (spadek z 3. miejsca)

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

Spadek w porównaniu z zeszłym miesiącem, ale to w większym stopniu zasługa mocniejszej konkurencji, niż wyraźnego obniżenia lotów przez Eve, Villanelle i ich mordercze gierki. Te toczone były bowiem na ciągle wysokim poziomie, choć w nieco innych okolicznościach. Dotąd wszak nasze bohaterki za sobą goniły, a nie współpracowały.

Tym razem doszło jednak do zmiany okoliczności podyktowanej pojawieniem się na scenie niejakiego Aarona Peela, którego dopadnięcie zwykłymi środkami okazało się zbyt trudne nawet na możliwości MI6. No ale od czego ma się znajomą psychopatyczną zabójczynię? Oczywiście Villanelle nie byłaby sobą, gdyby grzecznie słuchała poleceń, ale tym lepiej dla nas – dzięki temu nie mogliśmy narzekać na schematyczność.

Nie obyło się zatem bez ofiar (tych pożądanych i tych trochę mniej), ale przede wszystkim rosnącej zażyłości między Eve i Villanelle, którą morderczyni sterowała z gracją co najmniej równą tej, z jaką dobiera stroje. A pani Polastri dawała się w tę sieć łapać, aż do momentu, gdy "w obronie" swojej partnerki zatopiła siekierę w głowie niejakiego Raymonda. To się nazywa pieczęć na związku!

Zostaje powiedzieć: "Żyły długo i szczęśliwie"? Nie do końca, bo Eve ostatecznie zorientowała się, że padła ofiarą machinacji i bańka szybko prysła. Zamiast chatki na Alasce zostaliśmy więc ze strzałem i cliffhangerem odwrotnym do tego z poprzedniego sezonu – liczymy na to, że cokolwiek się z niego urodzi, będzie jeszcze lepsze niż do tej pory. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10