Nasz top 10: Najlepsze seriale maja 2019 roku

"Czarnobyl" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. Barry (spadek z 2. miejsca)

"Barry" (Fot. HBO)

"Barry" (Fot. HBO)

Majowe odcinki nie były w stanie przebić kwietniowego "ronny/lily", co nie znaczy, że finałowe odsłony 2. serii "Barry'ego" nam się nie podobały. Wręcz przeciwnie, serial HBO udowodnił w nich, że jest jedną z najoryginalniejszych produkcji, jakie możemy teraz oglądać, a sukces 1. serii to nie przypadek.

Z maja zapamiętamy na pewno fenomenalny cliffhanger w "The Audition", kiedy wstrzymywaliśmy oddech, bojąc się o życie Gene'a. Wszak w tym świecie nikt nie jest bezpieczny, o czym przekonaliśmy się w finale 1. serii, gdy główny (anty)bohater zabił Janice. Ta sprawa z dużą mocą wróciła w końcówce 2. sezonu, otwierając perspektywę kolejnych dylematów, przed którymi stanie Barry.

Nie zapomnimy też masakry gangów, gdy w szale zemsty Barry szukał Fuchesa. Pełne nadziei spojrzenie Maybreka tuż przed tym, jak jego idol bezlitośnie go zastrzelił, długo będzie nam towarzyszyć. W finale 2. serii tytułowy płatny zabójca przekroczył kolejne moralne bariery, coraz trudniej więc wierzyć, że jest dobrym człowiekiem, za którego sam przed sobą za próbuje uchodzić.

Do tego mieliśmy oczywiście sporą dawkę satyry na przemysł filmowy, fenomenalny monolog Sally miotającej się między wspieraniem swojego chłopaka a zawodową zazdrością oraz morał, że prawda na scenie źle się sprzedaje, bo wszyscy kochają wymyślone rzewne historie. A wszystko świetnie zagrane i pełne czarnego humoru, przekraczającego nawet to, do czego zdążyło przyzwyczaić nas HBO. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10