Nasze podsumowanie tygodnia – raz jeszcze same hity!

"Wielkie kłamstewka" (Fot/ HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8

Hit tygodnia: Wspaniała Carla Gugino w serialu Jett

"Jett" (Fot. Cinemax)

"Jett" (Fot. Cinemax)

Telewizja Cinemax słynie z campowych zabaw popkulturą i seriali, które mają przede wszystkim sprawiać frajdę. Łączy je to, że lubią goliznę, przemoc i czarny humor, a ich głównymi bohaterami są najczęściej faceci. "Jett" wpisuje się w ten obraz świetnie jako typowa niezobowiązująca rozrywka na lato, z jedną tylko (istotną!) zmianą: tutejszy bohater to bohaterka. I to jaka!

Nie ukrywam, że ten hit jest jednorazowy i przyznany głównie za rolę Carli Gugino, która jest absolutnie niesamowita jako Daisy "Jett" Kowalski, złodziejka rodem z pulpowego sensacyjniaka, tyle że pod każdym względem skomplikowana. W produkcji stworzonej przez Sebastiana Gutierreza Gugino błyszczy, kiedy tylko pojawia się na ekranie. I bynajmniej nie sprowadza się to do rewii mody i serii powłóczystych spojrzeń oraz dowcipnych odzywek. Daisy Kowalski to dużo bardziej złożona postać – kobieta z bagażem, która ma małą córkę i rzeczywiście chce wyjść na prostą po kilku latach w więzieniu.

Tyle że nic w jej życiu proste nie jest. Kiedy znajomy mafiozo Charlie Baudelaire (Giancarlo Esposito) składa jej propozycję nie do odrzucenia, Jett ląduje w samym środku niebezpiecznego zamieszania. Pilot serialu opowiada pierwszy rozdział tej historii, dziejący się w Hawanie i momentami obłędnie nakręcony. "Jett" sprawdza się jako lekka, stylowa rozrywka na lato, a dzięki tytułowej bohaterce i odtwórczyni głównej roli bywa także czymś więcej. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8