Nasze podsumowanie tygodnia – raz jeszcze same hity!

"Wielkie kłamstewka" (Fot/ HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8

Hit tygodnia: Los Espookys, czyli komediowa świeżość

"Los Espookys" (Fot. HBO)

"Los Espookys" (Fot. HBO)

Kiedy już się wydaje, że we współczesnych komediach przerobiliśmy wszystko, na scenę wchodzą Ana Fabrega i Julio Torres, duet młodych latynoskich twórców, by zaprezentować historię, która nie ma prawa działać na ekranie, a jednak wypada świetnie. "Los Espookys" to lekka i urokliwa historia grupki przyjaciół z Meksyku w wersji magiczno-absurdalnej, którzy postanawiają zamienić zamiłowanie do horrorów w nietypowy biznes.

Są jak Drużyna A – jeśli jesteś w potrzebie, wystarczy, że do nich zadzwonisz, a zrobią wszystko, żeby ci pomóc. Zainscenizują egzorcyzm tracącemu na popularności księdzu, zorganizują dom strachów, upozorują atak potwora w turystycznym miasteczku itd., itp. Serial rozwija skrzydła w połowie sezonu, ale już pilot pokazuje, jak dziwna podróż nas czeka, przedstawiając nie tylko ekipę głównych bohaterów, ale też m.in. wyjątkowo nieobecną duchem prezenterkę telewizyjną Gregorię Santos.

Połączenie absurdalnego humoru z miłością do starych filmów i uniwersalną historią o przyjaźni oraz poszukiwaniu swojej tożsamości w nieco innych niż hollywoodzkie okolicznościach przyrody to strzał w dziesiątkę. Serial sprawia frajdę, jednocześnie mówiąc dużo o współczesnych trzydziestolatkach. Polecamy każdemu, kto lubi nietypowe komedie. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8