25 serialowych premier, które zobaczymy w lipcu

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Pennyworth (nowość Epix) – 28 lipca w USA

Nowy serial Bruno Hellera, twórcy "Gotham", którego bohaterem będzie jedna z najważniejszych postaci towarzyszących Batmanowi – jego wierny lokaj Alfred Pennyworth.

Chociaż Alfred kojarzy się raczej z sędziwym służącym, który na ekranie dał się zapamiętać w kreacjach choćby Michaela Caine'a czy Michaela Gougha, "Pennyworth" pokaże tytułowego bohatera jako młodego mężczyznę i byłego żołnierza brytyjskich sił specjalnych. W dziejącym się w Londynie w latach 60. serialu Alfred zakłada firmę ubezpieczeniową i pracuje dla amerykańskiego miliardera Thomasa Wayne'a, który jeszcze nie został ojcem Bruce'a.

Rolę Pennywortha zagra w serialu Jack Bannon ("Medyceusze: Władcy Florencji"), a młody bohater opisywany jest jako "szczery i inteligentny mężczyzna, którego nie posądziłbyś o bycie zabójcą dla SAS." W Thomasa Wayne'a wcieli się Ben Aldridge ("Fleabag"), a w obsadzie "Pennyworth" zobaczymy jeszcze m.in. Ryana Fletchera ("Shetland"), Palomę Faith ("Młodość"), Jason Flemynga ("The Missing"), Hainsleya Lloyda Bennetta ("Catastrophe"), Emmę Paetz ("The Looming Tower") oraz Polly Walker ("Line of Duty").

Chociaż twórcami serialu są Bruno Heller i Danny Cannon, który również pracował przy "Gotham" jako reżyser i scenarzysta, "Pennyworth" ma być historią dziejącą się w kompletnie odrębnym uniwersum.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12